6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU(“KVKK”) UYARINCA KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA

AYDINLATMA METNİ
ACADENCY | Academy & Agency (“Acadency”, “biz”, “bizim”, “Tarafımız”) olarak gizliliğinize saygı duyuyoruz ve sizin hakkınızdaki verileri nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve paylaştığımızı anlamanızı istiyoruz. Bu AYDINLATMA METNİ’ni hangi kişisel verilerinizi ne amaçla işleyeceğimizi, kimlerle paylaşabileceğimizi, verilerinizin güvenliğini nasıl sağlamaya çalıştığımız ve sahip olduğunuz hakları size anlatmak için hazırladık.

1. Hangi Kişisel Verilerinizi İşliyoruz?
Eğitim almak, iş bulmak ve çalışan arayan üyelerimizi aynı platformda birleştirerek istihdam yaratmayı ve eğitimlerle kişisel ve kurumsal performansları arttırmayı amaçlayan platformumuzda, bu amaçları gerçekleştirebilmek ve bazı araştırmalar ve pazarlama faaliyetleri yaparak tüm üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için zaman zaman kişisel verilerinizi işleyebilmekteyiz.

1.1 Bize Sağladığınız Veriler?
Tarafımızca, bizimle paylaşmanız veya gerekli olması halinde işlemeye konu olabilecek kişisel verileriniz aşağıdaki gibidir:

Hesap Verileri Belirli özellikleri (kursa kaydolma gibi) kullanmak için bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekir. Hesabınızı oluşturduğunuzda veya güncellediğinizde e-posta adresiniz, şifreniz, cinsiyetiniz, doğum tarihiniz alınır ve size bir profil sayfası oluşturulur. (“Hesap Verileri”).
Profil Verileri Ayrıca fotoğraf, başlık, web sitesi bağlantısı, sosyal medya profilleri veya diğer veriler gibi profil bilgileri sağlamayı seçebilirsiniz.
Eğitim Performans Verileri Kurslara kaydolduğunuzda ve katıldığınızda hangi kurslara, ödevlere ve testlere başladığınız, hangilerini tamamladığınız, performans analizleriniz ve kurs gereksinimlerini yerine getirmek için gönderilen diğer öğeler dahil olmak üzere belirli verilerinizi toplarız.
Ödeme Veriler Bir şey satın alırsanız siparişinizi işlemek için gerekli olduğu şekilde satın alımınızla ilgili belirli verileri t(adınız ve posta kodunuz gibi) toplarız. Adınız, kredi kartı bilgileriniz, fatura adresiniz ve posta kodunuz gibi belirli ödeme ve fatura verilerini ödeme işleme ortaklarımıza doğrudan sağlamalısınız. Güvenlik nedeniyle Acadency kredi kartı numaralarının tamamı veya kart kimlik doğrulama verileri gibi hassas kart sahibi verilerini toplamaz veya saklamaz.
Başka Hizmetlerdeki Hesaplarınız Hakkında Veriler Acadency hesabınıza bağlıysa sosyal medya veya diğer online hesaplarınızdan belirli bilgiler edinebiliriz. Acadency’de Facebook veya başka bir üçüncü taraf platformu ya da hizmeti aracılığıyla oturum açarsanız bu tür diğer hesapla ilgili belirli bilgilere erişmek için izninizi isteriz. Örneğin, platforma ya da hizmetle bağlı olarak adınızı, profl resminizi, hesap kimlik numaranızı, oturum açma e-posta adresinizi, konumunuzu, erişim cihazlarınızın fiziksel konumunu, cinsiyetinizi,, doğum gününüzü ve arkadaş veya kişi listenizi toplayabiliriz.

Bu platformlar ve hizmetler, API’ları aracılığıyla bize bilgileri sunarlar. Aldığımız bilgiler sizin (gizlilik ayarlarınız aracılığıyla) veya platformun ya da hizmetin bize hangi bilgleri vermeye karar verdiğinize bağlıdır.

Bir üçüncü taraf platformu veya hizmeti aracılığıyla Hizmetlerimiz’e erişir veya Hizmetlerimiz’i kullanırsanız veya herhangi bir üçüncü taraf bağlantısıa tıklaranız verilerinizin toplanması, kullanımı ve paylaşılması da ilgili üçüncü tarafın gizlilik politikalarına ve diğer sözleşmelerine tabi olur.
Çekilişler, Promosyonlar ve Anketler Hizmetler veya bir üçüncü taraf platformu aracılığıyla sizi bir anket doldurmaya veya bir promosyona (çekiliş veya yarışma gibi) katılmaya davet edebiliriz. Katılmanız halinde adınız, e-posta adresiniz, doğum tarihiniz veya telefon numaralarınız gibi katılımınızın bir parçası olarak bize sağladığınız verileri toplar ve saklarız. Promosyonun resmi kurallarında veya başka bir gizlilik politikasında aksi belirtilmediği sürece bu veriler HİZMET SÖZLEŞMESİ’ne tabidir. Toplanan veriler, kazananlara bildirimde bulunmak ve ödülleri dağıtmak dahil olmak üzere promosyonu veya anketi yönetmek için kullanılacaktır. Bu ödül kazanmak için bazı bilgilerinizi herkese açık olarak (örneğin kazananlar sayfasında) yayınlamamıza izin vermeniz gerekebilir. Bir anketi ya da promosyonu yönetmek için bir üçüncü taraf platformu kullandığımızda üçüncü tarafın gizlilik politikası geçerli olur.
İletişimler ve Destek Destek almak veya bir sorun ya da endişe bildirmek (bir hesap oluşturulmuş olsanız da olmasanız da) için bizimle iletişime geçmeniz halinde sizin hakkınızda iletişim bilgileri, mesajlar ve adınız, e-posta adresiniz, konumunuz, işletim sisteminiz, Ip adresiniz ve sizin sağladığınız ve bizim otomatik yöntemlerle topladığımız (aşağıda yer verdiğimiz) diğer tüm bilgiler gibi diğer verileri toplar ve saklarız. Bu verileri, HİZMET SÖZLEŞMESİ’ne uygun şekilde size yanıt vermek ve sorunuzu ya da endişenizi araştırmak için kullanırız.
Web Sitesi/Uygulama Kullanım Verileri Üye olduğu tarih, siteye login olma sıklığı/zamanları, ios/android/mobil site/ web site kullanıcısı, güncelleme tarihi, son login tarihi, son mesaj tarihi, ilk üyelik tarihi, uygulama silindi (evet/hayır), son mesaj seviyesi, son iş seviyesi, uygulamaların kullanılışı bilgisi (uygulama içerisinde yapılan her hareket ve seçim).
Kimlik Verisi Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve yeriniz, cinsiyetiniz, medeni durumunuz, milliyetiniz.
İletişim Verisi E-posta adresiniz, adresiniz, yaşadığınız il/ilçe, ev ve/veya cep telefon numaranız.
Özel Nitelikli Kişisel Veri Özgeçmişte yer vermeniz halinde dernek, vakıf, sendika, siyasi parti üyeliklerine ait bilgiler, dini veya felsefi görüşünüze, etnik kökeninize ve ırkınıza ait veya o konuda kanaat oluşturabilecek bilgiler, sağlığınıza ilişkin bilgiler veya destek hattında otomatik ses kayıt sistemine kaydedilen özel nitelikli kişisel verileriniz.
Eğitim Verisi Öğrenim durumu, sertifika ve diploma bilgileri, uzmanlık bilgisi, yabancı dil bilgileri, eğitim ve beceriler, katıldığı seminer ve kurslar, bilgisayar bilgisi.
İş Deneyimi Verisi Toplam tecrübe, çalışma durumu ve unvanı, iş deneyimleri (firma isimleri, çalışmış olduğu dönemler, iş tanımı).
Görsel ve İşitsel Veri Gerçek kişiye ait fotoğraf, selvi (video CV), ses kayıtları.
Diğer Sürücü belgesi verileri, yetkinlikleri, hobisi, maaş beklentisi, askerlik durumu, referans bilgileri (referans kişisinin adı soyadı, unvanı, işyeri, telefonu, e-postası) ve varsa CV’sine eklediği her türlü word, excel, sunum dosyaları, Profil ID, Login ID, IP adresi, log kayıtları, İşveren Müşteriler’in adaylardan talep edebileceği ek bilgiler.

1.2 Otomatik Yöntemlerle Topladığımız Veriler
Hizmetler’e erişitiğinizde (kurslarda gezinmek dahil) otomatik yöntemlerle aşağıdakiler dahil belirli bilgileri toplarız:

Sistem Verileri IP adresiniz, cihaz türü, işletim sistemi türü ve sürümü, benzersiz cihaz tanımlayıcılar, tarayıcı, tarayıcı dili, alan ve diğer sistem verileri ve platform türleri gibi bilgisayarınız veya cihazınızla ilgili teknik veriler (“Sistem Verileri”).
Kullanım Verileri Erişilen kurslar, sayfalarda veya Hizmet’te harcanan süre, ziyaret edilen sayfalar, kullanılan özellikler, arama sorrgularınız, tıklama verileriniz, tarih ve saat ve Hizmetler’i kullanımınızla ilgili diğer veriler dahil Hizmetler’le etkileşiminizle ilgili kullanım istatistikleri (“Kullanım Verileri”).
Yaklaşık Coğrafi Veriler IP adresinize dayalı olarak otomatik şekilde toplanan ülke, şehir ve coğrafi koordinatlar gibi bilgiler dahil olmak üzere yaklaşık coğrafi konumunuz.

Yukarıda listenen veriler, aşağıdaki “Çerezler ve Veri Toplama Araçları” bölümünde ayrıntıları verildiği şekilde sunucu kayıt dosyaları ve izleme teknolojileri kullanımı aracılığıyla toplanır. Bunlar tarafımızca saklanır ve hesabınızla ilişkilendirilir.

2. Kişisel Verilerinizi Hangi Amaçlarla İşliyoruz?
Yukarıda belirttiğimiz kişisel verilerinizi Hizmetlerimiz’i sunmak, sizinle iletişim kurmak, sorunları gidermek, dolandırıcılık ve suistimale karşı güvence sağlamak, Hizmetlerimiz’i iyileştirmek ve güncellemek, insanların Hizmetlerimiz’i nasıl kullandığını analiz etmek, kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak için ve yasaların gerektirdiği yada güvenlik ve bütünlük için gerekli olduğu şekilde kullanırız.

Hizmetler’i kullanımınız aracılığıyla topladığımız verileri aşağıdaki amaçlarla kullanırız:

İstihdam yaratmak ve işe alım sürecinize destek vermek.
Size iş bulmak, işveren müşterilerimize de doğru adaya ulaşabilmeleri amacıyla paylaştığınız kişisel verilerinizden yararlanarak işveren müşteri ile eşleştirme yapmak
Özgeçmişinizi, paylaşım kriterlerinize göre; talep eden İşveren Müşteriye aktarmak
Sizden gelen çağrıları karşılamak ve destek ihtiyaçlarınıza cevap vermek
Verdiğimiz hizmetlere ilişkin bir şikâyet olduğu takdirde söz konusu şikâyeti sonuçlandırmak
size yönetim mesajları ve bilgileri, Hizmetlerimiz’deki değişiklikler hakkında bildirimler ve sözleşmelerimizle ilgili güncellemeler göndermek
Talebiniz doğrultusunda veya sosyal medyada yer alan şikayetlerin olması halinde acadency.com hesabınızı incelemek
Kurslardaki ilerlemeniz, ödül programları, yeni hizmetler, yeni özellikler, promosyonlar, bültenler ve diğer mevcut kurslar hakkında size bilgi ve uygulama içi mesajlar göndermek (bunu dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz)
Güncellemeler ve başka ilgili mesajlar göndermek amacıyla kablosuz cihazınıza anında bildirimler göndermek (bunu mobil uygulamanın “seçenekler” veya “ayarlar” sayfasından yönetebilirsiniz);
Üçüncü taraf sağlayıcılar aracılığıyla verilerinizi ek verilerle bağlantılandırmak veya analiz hizmet sağlayıcıları yardımıyla verileri analiz ederek hakkınızda daha fazla bilgi edinmek
Cihazlar genelinde reklamları özelleştirmek
Cihazlar genelinde benzersiz kullanıcıları tanımlamak
Trendleri ve trafiği analiz etmek, satın alımları takip etmek ve kullanım verilerini takip etmek
Üçüncü taraf web sitelerinde ve uygulamalarda Hizmetler’in reklamını yapmak
Bütçe yönetimi ve raporlama yapmak.
Size verdiğimiz hizmeti en iyi şekilde yerine getirebilmek için sürekli gelişmeye ve ilerlemeye gayret ediyoruz. Bunun için, kişisel verilerinizi aşağıdaki şekilde işleyebilmekteyiz;
Piyasa yorumlama, satış, pazarlama analizleri, yönetimsel analizler, finansman planlaması yapmak, site kullanımını yorumlamak
Size verdiğimiz hizmetin kalitesini arttırmak ve kalite kontrolünü sağlamak
Acadency tarafından yönetilen veya desteklenen anketleri ve promosyonları pazarlamak ve uygulamak;
Kurslar, ürünler, belirli hizmetler, bilgiler veya özellikler için taleplerinizi ve siparişlerinizi işlemek
Başvuru yapmanıza yardımcı olmak adına toplu e-posta ve SMS göndermek
Güncel ve Ar-Ge aşamasındaki uygulamalarımızı geliştirmek ve yönetimi sürecinde ürünü pazarlamak
Şirket içerisinde kullanılan yazılımları iç ve dış kaynak kullanarak geliştirmek
Yalnız gerekli olduğunda, yurt içindeki ve yurt dışındaki işveren müşterilerimize destek vermek
İşveren müşterilerimiz için hizmet satışını artırmak, pazarlama, müşteri memnuniyet analizinin yapılmasını sağlamak.
Paydaşlarımız’a paylaşım kriterleriniz göz önüne alınarak, sağladığımız verileriniz sayesinde aranızda kurulacak aday çalışan adayı – işveren adayı hukuki ilişkisi çerçevesinde iş sözleşmesinin kurulması için gerekli olması nedeniyle iş başvurunuzu değerlendirmek için aşağıdaki amaçlarla verilerinizi işleyebiliyoruz.
Yeni eleman istihdam edilmesi, adayları inceleme ve istihdam edilecek yeni adayın tespit edilmesi
Özgeçmişinize alınan notların yöneticinin adayı daha iyi anlayabilmesi ve tanıyabilmesi için yöneticiyle paylaşılması
Kurs performans verilerinizin işveren müşteri ile paylaşılması
Özgeçmişinizde yer verdiğiniz referans kişileriyle verilerin teyit edilmesi
Pozisyonla ne kadar örtüştüğünüzün doğrulanması ve ileriye dönük teyit için özgeçmiş bilgilerinizin kaydedilmesi
Kısa ya da uzun vadede ihtiyaç duymamız ihtimaline karşı sizinle e-posta ortamında paylaştığımız teklif mektubunun kayıt altına alınması
Son olarak, hukuka ve usule uygun savcılık talepleri ve mahkeme kararları gibi hukuki talepler aracılığıyla tarafımızdan kişisel verilerinizin paylaşılması istendiğinde ve mevzuatta düzenlenmiş yasal bildirimler gereği kişisel verilerinizi paylaşma yükümlülüğümüz bulunmaktadır. Ayrıca kişisel verileriniz bizim de taraf olduğumuz bir uyuşmazlığa konu olduğu takdirde savunma hakkımızı kullanabilmemiz için gerekli olan avukat, bilirkişi, mahkeme gibi mecralarla ve kişilerle kişisel verilerinizi paylaşmamız gerekebilir. Bu hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek ve savunma hakkımızı kullanabilmek amacıyla kişisel verilerinizi işleyebiliriz.

3. İşleyeceğimiz Verileri Nasıl Alıyoruz?
Yukarıda listelenen verileri toplamak için çerezler, web işaretçileri, analiz hizmetleri ve reklam sağlayıcılar gibi araçlar kullanıyoruz. Bu araçlarıdan bazıları veri toplamayı iptal etme imkanı sunar.

3.1 Çerezler ve Veri Toplama Araçları
Hizmetler’e eriştiğinizde ve Hizmetler’i kullandığınızda, ÇEREZLER POLİTİKASI’nda açıklandığı gibi, Acadency ve bizim adımıza hareket eden hizmet sağlayıcılar (Google Analytics ve üçüncü taraf reklam verenler gibi) çerezler, etiketler, makrolar, özelleştirilmiş bağlantılar, cihaz veya tarayıcı parmak izleri ve web işaretçileri (topluca “Veri Toplama Araçları”) gibi otomatik veri toplama araçları ve sunucu kayıt dosyaları kullanılır. Bu Veri Toplama Araçları, Hizmetler’i kullandığınızda belirli Sistem Verilerini ve Kullanım Verilerini (Bölüm 1.2’de ayrıntılı olarak belirtildiği şekilde) otomatik olarak izler ve toplar. Bazı durumlarda, bu Veri Toplama Araçları aracılığıyla toplanan verileri, bu AYDINLATMA METNİ’nde açıklandığı şekilde topladığımız diğer verilerle birleştiririz.

Çerezleri (web sitelerinin tarayıcınızı ya da cihazınızı benzersiz şekilde tanımlamak veya tarayıcınızda veri saklamak için gönderdiği küçük dosyalar) Hizmetler’i kullanımınızı analiz etmek, deneyiminizi kişiselleştirmek, Hizmetler’de oturum açmayı kolaylaştırmak ve geri döndüğünüzde sizi tanımak gibi şeyler için kullanırız. Web işaretçilerini (ziyaretçilerin ve Hizmetler’i kullanan diğer kullanıcıların eylemlerini ölçmemize olanak sağlayan küçük nesneler) bir web sayfasının ziyaret edilip edilmediğini tanımlamak, e-postanın açılıp açılmadığını tanımlamak ve belirli promosyon mesajlarından mevcut kullanıcıları çıkartarak daha etkili reklam yapmak veya yeni bir mobil uygulama indirmenin kaynağını tanımlamak gibi şeyler için kullanırız.

Acadency şu tür çerezler kullanır:

Tercihler Hizmetler’in görünümünü ve davranışını etkileyen tarayıcınızla ve edilen ayarlarınızla ilgili verileri (tercih ettiğiniz dil gibi) hatırlayan çerezler.
Güvenlik Hizmetler’de oturum açmanıza ve Hizmetler’e erişmenize; sahte oturum açmalara karşı koruyan ve hesabınızın suistimal edilmesine veya yetkisiz kullanılmasını tespit etmeye ve önlemeye yardımcı olmayı sağlamak için kullanılan çerezler.
İşlevsel İşlevsel ayarları (video oynatmak için seçtiğiniz ses düzeyi gibi) saklayan çerezler.
Oturum Durumu Hizmetler’i ve tarama deneyiminizi geliştirmek, oturum açma bilgilerinizi hatırlamak ve kurs satın alımlarını işlememize olanak sağlamak için Hizmetler’le etkileşimlerinizi izleyen çerezler. Bunlar, Hizmetler’in düzgün çalışması için kesinlikle gereklidir; bunları devre dışı bırakmanız halinde belirli işlevler kesintiye uğrar veya kullanıma sunulmaz.
Bilgisayarınıza çerezler yerleştirme girişimleri hakkında size uyarı verecek şekilde web tarayıcınızda ayar yapabilir, çerez türlerini sınırlandırabilir veya çerezleri tamamen reddedebilirsiniz. Bunu yaparsanız Hizmetler’in bazı özelliklerini kullanamayabiliirsiniz ve deneyiminiz farklı ya da daha az işlevsel olabilir.

Sitemizde belirli özellikleri sunan bazı üçüncü taraf ortaklar da veri toplamak ve saklamak için Yerel Depolama Nesneleri (flash çerezleri veya LSO’lar olarak da bilinir) kullanabilir.

3.2 Analiz
Hizmetler’de Google Analytics üçüncü taraf tarayıcı ve mobil analiz hizmetleri kullanırız. Bu Hizmetler hangi üçüncü taraf web sitesinden geldiğiniz, ne sıklıkla ziyaret ettiğiniz, Hizmetler dahilindeki etkinlikler, kullanım ve performans verileri ve uygulamanın nereden indirildiği dahil olmak üzere Hizmetler’i kullanımınızı analiz etmemize yardımcı olan Veri Toplama Araçları kullanır. Bu verileri Hizmetler’i iyileştirmek, Hizmetler’in farklı cihazlarda nasıl performans gösterdiğini daha iyi anlamak ve size ilginizi çekebilecek bilgiler sunmak için kullanırız.

3.3 Online Reklamlar
Kullandığınız diğer web sitelerinde ve uygulamalarda Hizmetlerimiz’le ilgili reklam sunmak için Facebook, Google’ın reklam hizmetleri ve diğer reklam ağları ve sunucuları gibi üçüncü taraf reklam hizmetlerini kullanırız. Reklamlar, Kullanım Verileri ve Sistem Verileri gibi (Bölüm 1.2’de ayrıntılı olarak belirtildiği şekilde) sizin hakkınızda bildiğimiz şeylere ve izleme verilerine dayalı olarak bu reklam hizmeti sağlayıcılarının sizin hakkınızda bildiği şeylere dayalı olabilir. Reklamlar, yakın zamanlardaki veya zaman içerisindeki ve diğer siteler ve hizmetlerdeki aktivitelerinize dayalı olabilir ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirilebilir.
Kullandığımız reklam türlerine dayalı olarak bunlar bilgisayarınıza, telefonunuza veya başka cihazınıza Hizmetler’i kullanımınızla ilgili veriler toplamak için çerezler veya başka izleme teknolojileri kullanabilir ve size bu özelleştirilmiş reklamları sunmak için bu izleme teknolojilerine erişebilir. Özelleştirilmiş reklam sunmaya yardımcı olmak için bu hizmet sağlayıcılara e-posta adresinizin ve Hizmetler’de herkese açık olarak paylaştığınız içeriğin kodlanmış, anonim bir versiyonunu (insan tarafından okunamaz bir şekilde) sunabiliriz.
Mobil uygulamaları kullanırken de özelleştirilmiş uygulama içi reklamlar alabilirsiniz. Apple iOS, Android OS ve Microsoft Windows’un her biri uygulama içi özelleştirilmiş reklamları kontrol etmek için kendi talimatlarını sunar. Diğer cihazlar ve işletim sistemleri için gizlilik ayarlarınızı incelemeniz veya platform operatörünüzle iletişime geçmeniz gerekir.

4. VERİLERİNİZİ KİMLERLE PAYLAŞIYORUZ?
Hakkınızdaki belirli verileri eğitmenlerimizle, bizim için hizmetler sağlayan şirketlerle, iş ortaklarımızla, analiz ve veri zenginleştirme sağlayıcılarıyla, sosyal medya sağlayıcılarınızla, promosyonlar ve anketler yapmamıza yardımcı olan şirketlerle ve Hizmetlerimiz’i tanıtmamıza yardımcı olan reklam şirketleriyle paylaşırız. Verilerinizi ayrıca güvenlik, yasal uyum için veya kurumsal yeniden yapılanmamız kapsamında gerekli olduğu şekilde paylaşabiliriz. Son olarak, toplu veya kimlik bilgileri kaldırılmış olarak veya onayınızı alarak belirli bilgileri başka şekillerde de paylaşabiliriz.

Aşağıdaki koşullarda veya bu Aydınlatma Metni’nde açıklandığı gibi başka bir şekilde verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşabiliriz:

Eğitmenlerle Paylaşılan Veriler Hakkınızda sahip olduğumuz verileri (e-posta adresiniz hariç), size ve diğer öğrencilere sundukları kursları geliştirebilmelerini sağlamak amacıyla kaydolduğunuz veya hakkında bilgi istediğiniz kurslar için eğitmenlerle veya öğretim asistanlarıyla paylaşırız. Bu veriler şehriniz, ülkeniz, tarayıcınızın dili, işletim sisteminiz, cihaz ayarlarınız, sizi Acadency’ye getiren site ve Acadency’deki aktiviteleriniz gibi şeyleri içerebilir. Hakkınızda ek veriler (yaş veya cinsiyet gibi) toplarsak bunları da paylaşabiliriz. E-posta adresinizi eğitmenlerle veya öğretim asistanlarıyla paylaşmayacağız. Ayrıca eğitmenlerimizin kurslarının trafik kaynaklarını takip etmesi ve kurs sayfalarını optimize etmesi için kurs sayfalarında Google Analytics uygulamalarına olanak sağlarız.
Hizmet Sağlayıcılar, Yükleniciler ve Acentelerle Bizim adımıza ödeme işleme, veri analizi, pazarlama ve reklam hizmetleri (yeniden hedeflenen reklamcılık dahil), e-posta ve barındırma hizmetleri ve müşteri hizmetleri ve desteği gibi hizmetler sağlayan üçüncü taraflarla verilerinizi paylaşırız. Bu hizmet sağlayıcılar kişisel verilerinize erişebilir ve bunları yalnızca bizim talimat verdiğimiz şekilde, talep edilen hizmeti sağlamak için kullanmaları gerekir.
İş Ortaklarıyla Hizmetlerimiz’i dağıtmak ve Acadency’ye trafik çekmek için başka web siteleriyle ve platformlarla anlaşmalarımız mevcuttur. Konumunuza bağlı olarak bu ortaklarla veri paylaşabiliriz.
Analiz ve Veri Zenginleştirme Hizmetleri Google Analytics gibi üçüncü taraf analiz araçlarını ve Clearbit gibi veri zenginleştirme hizmetlerini kullanımımız kapsamında, belirli iletişim bilgilerini, Hesap Verilerini, Sistem Verilerini, Kullanım Verilerini (Bölüm 1’de ayrıntılı olarak belirtildiği şekilde) veya kimlik bilgisi kaldırılmış verileri gerektiği şekilde paylaşırız. Kimlik bilgisi kaldırılmış veriler adınız ve e-posta adresiniz gibi şeyleri kaldırıp bunları bir simgesel kimlikle değiştirdiğimiz veriler anlamına gelir. Bu, bu analiz hizmet sağlayıcılarının analiz hizmetleri sunmasını veya verilerinizi herkese açık veri tabanı bilgileriyle (diğer kaynaklardan iletişim bilgileri ve sosyal bilgiler dahil) karşılaştırmasını sağlar. Bunu sizinle daha etkili ve özelleştirilmiş şekilde iletişim kurmak için yaparız
Sosyal Medya Özelliklerini Sunmak İçin Hizmetler’deki sosyal medya özellikleri (Facebook Beğen düğmesi gibi) üçüncü taraf sosyal medya sağlayıcısının IP adresiniz ve Hizmetler’in hangi sayfalarını ziyaret ettiğiniz gibi şeyleri toplamasına ve özelliği etkinleştirmek için bir çerez ayarlamasına olanak sağlayabilir. Bu özelliklerle etkileşimleriniz, üçüncü tarafın gizlilik politikasına tabidir.
Promosyonları ve Anketleri Yönetmek İçin Verilerinizi, geçerli kanunların gerektirdiği gibi veya promosyonun ya da anketin kurallarına uygun şekilde, katılmayı seçtiğiniz promosyonları ve anketleri yönetmek, pazarlamak veya desteklemek için gerekli olan verileri sizinle paylaşmak için (bir kazananlar listesi sunmak veya gerekli gönderimleri yapmak gibi) kullanabiliriz
Reklamlar İçin Gelecekte reklam sunmaya karar vermemiz halinde, kullanıcılarımız arasındaki genel demografi ve tercih bilgilerini göstermek için belirli Sistem Verilerini ve Kullanım Verilerini kullanabilir ve üçüncü taraf reklam verenlerle ve ağlarla paylaşabiliriz. Ayrıca reklam verenlerin, Veri Toplama Araçları (Bölüm 3.1’de ayrıntılı olarak belirtildiği şekilde) aracılığıyla Sistem Verileri toplamasına ve bu verileri kullanıcı deneyiminizi kişiselleştirmek (davranışsal reklam aracılığıyla) ve web analizi yapmak için size hedefe yönelik reklam sunmak amacıyla kullanmalarına izin verebiliriz. Reklam verenler de sizin hakkınızda topladıkları verileri bizimle paylaşabilir. Daha fazla bilgi edinmek veya reklam ağlarının davranışsal reklamlarını iptal etmek için aşağıdaki Bölüm 6.1’e bakın (Verilerinizi Kullanımınızla İlgili Seçimleriniz). İptal etmeniz halinde size genel reklamların gösterilmeye devam edileceğini unutmayın..
Güvenlik ve Yasal Uyum İçin İfşanın şu niteliklerde olduğunu (yalnızca kendi takdir yetkimize dayalı olarak) düşünmemiz halinde verilerinizi üçüncü taraflara ifşa edebiliriz:
Kanunların izin vermesi veya zorunlu kılması;
Bir adli, resmi veya yasal soruşturma, emir veya işlem kapsamında talep edilmesi;
Geçerli bir mahkeme celbi, emir veya başka yasal geçerliliği olan talep kapsamında makul şekilde gerekli olması;
Kullanım Şartlarımız’ı, Gizlilik Politikamız’ı ve diğer yasal anlaşmaları yürütmek için makul ölçüde gerekli olması;
Dolandırıcılık, suistimal, kötüye kullanım, olası kanun (veya kural ya da düzenleme) ihlalleri veya güvenlik ya da teknik sorunları tespit etmek, önlemek veya ele almak için gerekli olması veya
Kendi takdir yetkimize dayalı olarak Acadency’nin, kullanıcılarımızın, çalışanların, kamu üyelerinin veya Hizmetlerimiz’in haklarına, mülkiyetine veya güvenliğine hemen zarar gelmesini önlemek için makul ölçüde gerekli olması.
Ayrıca Hizmet Sözleşmesi kapsamındaki ifşa yükümlülüklerimizi ve haklarımızı değerlendirmek amacıyla sizin hakkınızdaki verileri denetçilerimize ve hukuk danışmanlarımıza ifşa edebiliriz.
Kontrol Değişikliği Sırasında Acadency birleşme, satın alma, şirketi elden çıkarma veya tasfiye (iflas dahil) ya da varlıklarının tamamını veya bir kısmını satma gibi bir işletme işleminden geçerse bu tür bir geçiş sırasında ya da geçiş düşünülürken (durum tespiti dahil) tüm verilerinizi halef kuruluşla paylaşabilir, ona ifşa edebilir ve devredebiliriz.
Toplu Hale Getirdikten/Kimlik Bilgilerini Kaldırdıktan Sonra Toplu ya da kimlik bilgisi kaldırılmış verileri her türlü amaç için kullanabiliriz.
Özel Nitelikli Kişisel Veri Sizin onayınızla HİZMET SÖZLEŞMESİ’nın kapsamı dışındaki üçüncü taraflarla veri paylaşabiliriz.
Paydaşlarımızla Size istihdam hizmetimizi sağlayabilmek adına özgeçmişinizde yer alan özel nitelikli kişisel verileriniz de dahil olmak üzere özgeçmişinizde ekleri ile beraber yer alan kişisel verilerinizi, paylaşım kısıtlarınız doğrultusunda yurt içi ve/veya yurt dışı merkezli işveren(ler)e, üyemiz işverenlere ve şirketleri altında açtıkları kullanıcı hesaplarına aktarabiliyoruz.

Platformumuz aracılığı ile aktarılan normal ve/veya özel nitelikli kişisel veriler ile ilgili her türlü sorumluluk talep sahibi işverene geçmektedir ve Acadency’nin, aktarılan bilgilerle ilgili herhangi bir yükümlülüğü ve/veya müdahale hakkı yoktur.

Aynı şekilde herhangi bir tarihte talep sahibi işveren müşteriye aktarılan normal ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin silinmesini, yok edilmesini ve/veya anonim hale getirilmesini isterseniz bu talebinizi doğrudan ilan sahibi firmaya iletmeniz gerekir. Acadency’nin bu hususlarda sorumluluğu veya yükümlülüğü bulunmamaktadır.

5. GÜVENLİK
Saklanan verilerin türüne ve hassasiyetine göre uygun güvenlik önlemleri kullanırız. İnternet etkin tüm sistemlerde olduğu gibi izinsiz erişim riski her zaman mevcuttur; dolayısıyla, şifrenizi korumak ve hesabınıza yetkisiz erişildiğinden şüphelendiğiniz tüm durumlarda bizimle iletişime geçmeniz önemlidir.

Acadency yetkisiz erişime, değişikliğe, ifşaya ya da topladığımız ve sakladığımız kişisel verilerinizin imha edilmesine ilişkin koruma sağlamak amacıyla uygun güvenlik önlemleri alır. Bu önlemler, veri türüne ve hassasiyetine göre farklılık gösterir. Ancak ne yazık ki hiçbir sistem %100 güvenli değildir; bu yüzden Acadency ile aranızdaki iletişimlerin, Hizmetlerin veya Hizmetler aracılığıyla topladığımız verilerle bağlantılı olarak bize sağladığınız herhangi bir bilginin üçüncü taraflarca yetkisiz erişimden uzak olacağını garanti edemeyiz. Şifreniz, güvenlik sistemimizin önemli bir parçasıdır ve şifrenizi korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Şifrenizi asla bir üçüncü tarafla paylaşmamalısınız ve şifrenizin ya da hesabınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız şifrenizi hemen değiştirmeli ve endişeleriniz konusunda support@acadency.com adresinden iletişime geçmelisiniz.

6. HAKLARINIZ
KVKK’nın 11. maddesi gereği bize şahsen, kimliğinizi ispat etmeniz kaydıyla, kişisel verileriniz ile ilgili;

Acadency’nin hakkınızda kişisel veri işleyip işlemediğini öğrenmek, eğer işlemişse, buna ilişkin bilgi talep etmek,
Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığı öğrenmek,
Kişisel verilerin yurtiçi veya yurtdışına aktarılıp aktarılmadığı ve kimlere aktarıldığını öğrenmek haklarına sahipsiniz.

Ayrıca, Acadency’den yanlış ve eksik kişisel verilerinizin düzeltilmesini ve verilerinizin aktarıldığı veya aktarılmış olabileceği alıcıların bilgilendirilmesini talep etme hakkınız vardır.

Kişisel verilerinizi KVKK madde 7’de öngörülen şartlar çerçevesinde verilerinizin imha edilmesini(silinmesini, yok edilmesini veya anonim hale getirilmesini) Acadency’den talep edebilirsiniz. Aynı zamanda verilerin aktarıldığı veya aktarılabileceği, 3. kişilerin söz konusu imha talebiniz ile ilgili bilgilendirilmesini talep edebilirsiniz. Ancak imha talebinizi değerlendirerek hangi yönetimin uygun olduğu somut olayın koşullarına göre tarafımızca değerlendirilecektir. Bu bağlamda seçtiğimiz imha yöntemini neden seçtiğimiz ile ilgili her zaman bilgi talep edebilirsiniz.

Münhasıran bir otomatik sistem kullanılarak oluşturulmuş kişisel veri analizinizin sonuçlarına bu sonuçlar çıkarlarınıza aykırıysa itiraz edebilirsiniz.

Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep edebilirsiniz.

Başvurunuzda yer alan talepleriniz, talebin niteliğine göre en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır. Ancak, işlemin Bizim için ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de belirlenen tarifedeki ücret alınabilir.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili hususlarda başvurunuzu Şirketin internet adresinde bulunan başvuru formunu doldurarak, yazılı olarak veya kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da bize daha önce bildirdiğiniz ve kayıtlarımızda yer alan elektronik posta adresinizi kullanmak suretiyle Biz’e teslim etmeniz gerekmektedir. Acadency tarafından talebinizin mahiyetine ve başvuru yönteminize göre başvurunun size ait olup olmadığının belirlenmesi ve böylece haklarınızı koruyabilmek amacıyla ek doğrulamalar (kayıtlı telefonunuza mesaj gönderilmesi, aranmanız gibi) istenebilir. Örneğin Şirkette kayıtlı olan e-posta adresiniz aracılığıyla başvuru yapmanız halinde Şirkette kayıtlı başka bir iletişim yöntemini kullanarak size ulaşabilir ve başvurunun size ait olup olmadığının teyidini isteyebiliriz.

Verilerinizin kullanılmasıyla ilgili olarak promosyon e-postalarını, çerezleri ve belirli analiz sağlayıcıları tarafından verilerinizin toplanmasını iptal etmek dahil olmak üzere belirli haklarınız vardır. Hizmetlerimiz’in içinden hesabınızı güncelleyebilir veya sonlandırabilirsiniz; ayrıca kişisel verilerinizle ilgili bireysel hak taleplerinize ilişkin olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Reşit olmayan çocukları hakkında istemeden kişisel veri topladığımızı düşünen aileler bu bilgilerin silinmesine yardımcı olmak için bizimle iletişime geçmelidir.

6.1 Verilerinizin Kullanımıyla İlgili Tercihleriniz
Bize belirli bilgileri sağlamamayı seçebilirsiniz ancak bu durumda Hizmetler’in belirli özelliklerini kullanamayabilirsiniz.

Bizden promosyon iletişimleri almayı durdurmak için aldığınız promosyon iletişiminde yer alan abonelikten çıkma mekanizmasını kullanarak ya da hesabınızdan e-posta tercihlerini değiştirerek iptal edebilirsiniz. E-posta tercihi ayarlarınızdan bağımsız olarak size yönetim onayları, sipariş onayları, Hizmetler’le ilgili önemli güncellemeler ve politikalarımız hakkında bildirimler dahil olmak üzere Hizmetler’le ilgili işlem ve ilişki mesajları göndeririz.
Kullandığınız tarayıcı veya cihaz, çerezleri ve diğer yerel veri depolama türlerini kontrol etmenize olanak sağlayabilir. Kablosuz cihazınız da konum veya diğer verilerinizin toplanıp paylaşılmasını kontrol etmenize olanak sağlar. Web Sitesi Depolama Ayarları paneli aracılığıyla Adobe’nin LSO’larını yönetebilirsiniz.
Katılımcı şirketlerden özelleştirilmiş reklamcılık için kullanılan çerezleri kontrol etmek ve bilgi almak için Network Advertising Initiative (Ağ Reklamcılığı İnisiyatifi) ve Digital Advertising Alliance (Dijital Reklam Birliği) tüketici iptal sayfalarına bakın ya da Avrupa Birliği’nde bulunuyorsanız Your Online Choices (Online Seçimleriniz) sitesini ziyaret edin. Google’ın görüntüleme esaslı reklamlarını iptal etmek veya Google Display Network reklamlarını özelleştirmek için Google Reklam Ayarları sayfasını ziyaret edin.

Verileriniz, verilerinizi kullanımımız veya haklarınız ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa support@acadency.com adresinden bizimle iletişime geçin.

6.2 Kişisel Verilerinize Erişme, Verileri Güncelleme ve Silme
Acadency’nin topladığı ve sakladığı kişisel verilerinize erişmek ve bunları güncellemek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:
Doğrudan sağladığınız verileri güncellemek için istediğiniz zaman hesabınızda oturum açın ve hesabınızı güncelleyin.
Hesabınızı sonlandırmak için:
Öğrenciyseniz profil ayarları sayfanızı ziyaret edin ve burada ayrıntılı olarak belirtilen adımları izleyin.
Eğitmenseniz burada ayrıntılı olarak belirtilen adımları izleyin.
Hesabınızı sonlandırmayla ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız bize support@acadency.com adresinden ya da Destek Merkezi üzerinden e-posta gönderin.
Lütfen Dikkat: Hesabınız sonlandırılsa bile (a) diğer kullanıcılar tarafından kopyalanan, saklanan veya dağıtılan (performans verileri dahil); (b) siz veya başkaları tarafından paylaşılan veya dağıtılan (paylaşılan içeriğiniz dahil) veya (c) bir üçüncü taraf platformunda yayınlanan her türlü veri dahil olmak üzere (bunlarla sınırlı olmaksızın) verilerinizin tamamı veya bir kısmı diğer kullanıcılar için görünür kalmaya devam edebilir. Hesabınız sonlandırıldıktan sonra bile yasal yükümlülüklere yardımcı olmak, anlaşmazlıkları çözmek ve sözleşmelerimizi uygulamak dahil olmak üzere bunun için yasal bir amacımız olduğu süre boyunca (ve geçerli kanunlara uygun şekilde) verilerinizi saklarız. Bu tür verileri hesabınız sonlandırıldıktan sonra Hizmet Sözleşmesi uyarınca saklamaya ve ifşa etmeye devam edebiliriz.
Kişisel verilerinize erişmeyi, bunları düzeltmeyi veya silmeyi talep etmek için support@acadency.com adresine e-posta gönderin ya da bize şu adresten yazın: İnönü Mahallesi, Kayışdağı Cd. 326A, 34755 Ataşehir/İstanbul. Yanıt için bize lütfen 30 gün süre tanıyın. Sizi korumak için talebin hesabınızla ilişkilendirilen e-posta adresi aracılığıyla gönderilmesini talep edebiliriz veya talebinizi yerine getirmeden önce kimliğinizi doğrulamamız gerekebilir. Zorunlu kayıt tutma ve işlemleri tamamlama gibi yasal bir dayanağımız olan durumlarda belirli verileri saklamaya devam ettiğimizi lütfen unutmayın.

6.3 Çocuklara İlişkin Politikamız
Çocukların gizlilik menfaatlerini anlıyor ve ebeveynleri ve vasileri çocuklarının online aktiviteleri ve ilgi alanları konusunda aktif rol oynamaya teşvik ediyoruz. 13 (veya Avrupa Ekonomik Alanı’nda 16) yaşından küçük çocuklar Hizmetler’i kullanmamalıdır. Bu yaşlardan küçük bir çocuktan kişisel veriler topladığımızı öğrenirsek bunları silmek için makul önlemler alırız.
Acadency’nin bu yaşlardan küçük bir çocuktan kişisel veri toplamış olabileceğini düşünen ebeveynler bu verilerin kaldırılması için support@acadency.com adresine bir talep gönderebilir.